polohovka

Na   reprezentačnom štarte  v Brne sa našim plavcom opäť darilo.

Poslednú šancu na plnenie limitov pre majstrovstvá sveta v Quatarskej Dohe mali reprezentanti na Veľkej cene Brna v Čechách, na ktorej sa našej 20 člennej výprave darilo. Najskôr v disciplíne 50 m prsia v dopoludňajších rozplavbách splnil B – limit na MS v Dohe Matej Kuchár časom 27,52 sek.  Slovenský rekord padol v rozplavbách ráno, keď Barbora Tomanová zaplávala na 200 m znak skvelý čas 2:21,39 min., ktorý je nový rekord kategórie 13. ročných žiačok. V disciplíne 50 m motýlik svoj najlepší tohoročný čas, ale aj B – limit na MS v Dohe zaplávala Katarína Listopadová časom 26,84 sek.
 Sobota finále:
 V disciplíne 200 m voľný spôsob získal konečné 3. miesto Pavol Jelenák časom 1:49,33 min., čo je jeho najlepší osobný výkon. V tej istej disciplíne žien  Katarína Listopadová zvíťazila časom 1:57,85 min., týmto časom zároveň splnila B – limit na MS v Dohe. Na 50 m prsia získal 3. miesto Marek Botík časom 27,59 sek. Bronzovú medailu sme v tejto disciplíne získali aj v kategórii žien, o ktorú sa zaslúžila Andrea Podmaníková časom 32,05 sek.  V disciplíne 200 m znak sme síce nezískali medailu, ale Karolína Hájková vytvorila časom 2:10,97 min. nový Slovenský rekord v seniorskej kategórii a zároveň splnila A – limit na MS v Dohe. Katka Listopadová potvrdzuje svoju formu, keď zvíťazila aj v disciplíne 50 m motýlik časom 26,67 sek. a zároveň splnila A – limit na MS. Na 200 m prsia získal tretie miesto Tomáš Klobučník  časom 2:09,83 min. Disciplínu 50 m znak sme opäť vyhrali, keď Katka Listopadová  vyhrala už svoju tretiu disciplínu v poradí časom 27,94 sek. a na druhom mieste skončila Karolína Hájková v čase 28,41 sek. V novom osobnom rekorde 2:16,32 min. doplávala na 3. mieste Carmen Mikušová na  200 m motýlik.  Rišo Nagy zvíťazil s prehľadom v disciplíne 1500 m voľný spôsob časom 14:52,95 min. Záverečnú disciplínu sme získali bronzovú medailu, ktorú získala časom 8:49,50 min. Veronika Kolníková.

Nedeľa finále:
 Rišo Nagy obsadil časom 4:14.82 min. tretie miesto v disciplíne 400 m polohové preteky. V rovnakej disciplíne získala rovnaké umiestnenie aj Veronika Kolníková časom 4:49,37 min. Ďalšie tretie miesto vyplával Ľuboš Grznár na 100 m motýlik v čase 53,99 sek. V rovnakej disciplíne sa darilo Katke Listopadovej, ktorá  ju vyhrala zaplávala  si časom 58,05 sek . osobný rekord, rekord veľkej ceny, ale aj A – limit na MS v Dohe. Tomáš Klobučník vyhral disciplínu 100 m prsia časom 59,32 sek. Tretie miesto obsadila Andrea Podmaníková časom 1:10,04 min. v rovnakej disciplíne. Rovnako tretie miesto obsadila aj Lucia Šimovičová časom 57,23 sek. v disciplíne 100 m voľný spôsob. Aj v svojej poslednej disciplíne na 100 m polohové preteky bola úspešná Katka Listopadová, ktorá nielenže v tejto disciplíne zvíťazila časom 1:00,80 min. ale opäť vytvorila rekord veľkej ceny a zaplávala A – limit na MS v Dohe.  Rišo Nagy vyhral poslednú mužskú disciplínu 400 m voľný spôsob  časom 3:48,43  min.