novinky-kl1

Katarína Listopadová postúpila do finále motýľkarskej stovky na majstrovstvách Európy v plávaní v dlhom bazéne v nemeckom Berlíne (18. - 24. augusta). Dvadsaťjedenročná zverenka Dirka Langeho vo štvrtkovom podvečernom semifinále obsadila 7. priečku časom 58,53 s. V šiestej dráhe prvej osmičky dohmatla ako tretia, obracala za 27,61. Finále 100 m motýlik je na programe v piatok o 19.05 h.

"Veľmi sa teším. Musím však povedať, že ráno sa mi plávalo ľahšie. Najprv som si myslela, že to teraz na finále nebude stačiť, ale keď som videla, že som dohmatla tretia, vravela som si, že mohlo by. Splnil sa mi tým veľký sen po rokoch driny. V porovnaní s rozplavbou som stiahla čas o jedenásť stotín, a to mi nevyšla obrátka ani dohmat. Sú tam ešte rezervy, takže teoreticky ten čas môže byť ešte lepší," povedala v Grazi sa pripravujúca členka VŠC Dukla Banská Bystrica. Listopadová v pondelok na polovičnej trati časom 26,83 s obsadila v semifinále 15. priečku.

Slovenskému plávaniu sa v Berlíne darí nad očakávanie. Vo štvrtý súťažný deň už máme na konte štyri finálové účasti, čiže isté štyri umiestnenia v najlepšej osmičke. Vytrvalec Richard Nagy prenikol do finále hneď dvakrát: 1500 m voľný spôsob má za sebou (7. miesto), krauliarska osemstovka na neho čaká v piatok podvečer. Rovnako v piatkovom popoludňajšom bloku nastúpi spomínaná Katarína Listopadová na finále 100 m motýlik. Miešaná štafeta SR 4x100 m polohové preteky obsadila v utorok v najlepšom oktete šiestu priečku.

Zatiaľ najlepšie výsledky našich na ME:
 6. miesto: miešaná štafeta SR 4x100 m pol. pret. - Karin Tomečková (znak), Tomáš Klobučník (prsia), Katarína Listopadová (motýlik), Michal Navara (kraul)
 7. miesto: Richard Nagy (1500 m v. sp.)
 už najhoršie 8. miesto: Richard Nagy (800 m v. sp.)
 už najhoršie 8. miesto: Katarína Listopadová (100 m motýlik)
 12. miesto: Tomáš Klobučník (100 m prsia)
 15. miesto: Katarína Listopadová (50 m motýlik)