kl tk

Katarína Listopadová obsadila časom 26,83 s 15. priečku v pondelkovom podvečernom semifinále 50 m motýlik na 32. majstrovstvách Európy v plávaní v dlhom bazéne v nemeckom Berlíne (18. - 24. augusta). Zverenka Dirka Langeho si v porovnaní s rozplavbou znova zlepšila osobný rekord (26,95). Na postup do osemčlenného finále bolo v šestnástke najlepších potrebné v Berlíne dohmatnúť za 26,31 s.
"Päťdesiatka je pre mňa dobrý základ do stovky, na ktorú sa sústredím. Spravila som si ďalší osobák, o to nám s trénerom išlo, aby som ju zrýchlila aj pre stovku. Som rada, že som potvrdila umiestnenie z rána. Vždy popoludní sa pláva lepšie, cítila som sa dobre. Viac sa pripravujem na stovku a verím, že práve tá mi vyjde úplne perfektne," komentovala svoj výkon 21-ročná členka VŠC Dukla Banská Bystrica.

Tomáš Klobučník nepostúpil do vytúženého finále prsiarskej stovky, rovnako zverenec Dirka Langeho časom 1:01,23 min skončil na 12. priečke, na posledné ôsme miesto zaručujúce postup do finále potreboval v Nemecku aspoň o 23 stotín lepší výkon. "Ráno som mal jednu z najpomalších prvých päťdesiatok, druhá bola jedna z najrýchlejších z celého štartového poľa. Do semifinále som šiel s cieľom začať podstatne rýchlejšie. Aj som to skúsil, síce teraz neviem, ako rýchlo to bolo, ale pravdepodobne ma to stálo viac síl, ako som si myslel. Ku koncu som už s ostatnými nedokázal držať krok. Posledných desať metrov bolo kritických," komentoval svoj výkon 24-ročný plavec VŠC Dukla Banská Bystrica, ktorého prípravu počas tejto sezóny vážne narušila niekoľkotýždňová vojenčina. "Nemal som nijaké ciele na týchto majstrovstvách, chcel som sa len čo najviac priblížiť k osobným rekordom. Mrzí ma, že na stovke som v semifinále nedokázal zrýchliť," dodal Klobučník. Odchovanec topoľčianskeho plávania pred dvoma rokmi na ME v Debrecíne na 100 m prsia obsadil až 25. priečku časom 1:02,16 min.