novinky-kl2

Katarína Listopadová je po jesennej súťažnej prestávke už v ponovoročnej tréningovej zaberačke na plaveckú sezónu 2017.
"Prvý týždeň roka na bežkách v Nórsku, potom týždeň doma a druhú polovicu januára absolvujem prvé plavecké sústredenie s trénerom Dirkom Langem v Turecku," načrtla svoj najbližší program 23-ročná dvojnásobná olympionička.
"Po súťažnej prestávke máme naplánované viaceré preteky, na Slovensku to budú pravdepodobne tie v Banskej Bystrici a Bratislave," doplnila. V marci sa pod Urpínom uskutoční tradičný Banská Bystrica Cup, v metropole SR budú v máji až dva mítingy patriace do kalendára Európskej plaveckej ligy (LEN) aj Medzinárodnej plaveckej federácie (FINA) - Orca Cup a Veľká cena Slovenska.

Listopadová v závere olympijskej sezóny 2016 potrebovala načerpať fyzické aj psychické sily, dala si preto súťažnú prestávku od pretekania sa a vynechala vrchol roka v krátkom bazéne, ktorým bol decembrový svetový šampionát v kanadskom Windsore.
 
"Uvidíme počas nasledujúcej sezóny, aké v nej dosiahnem výsledky. Sama som veľmi zvedavá na tie pocity počas pretekov a náročných tréningov. Predsa len som mala pol roka bez súťaží, hoci párkrát som skočila do bazéna ešte pred vianočnými sviatkami počas majstrovstiev Slovenska v Čilistove, ale to len 'rekreačne'. Teraz mám viac chuti na plávanie a preteky," prezradila Listopadová. Vrcholom sezóny 2017 bude pre všetkých plavcov júlový svetový šampionát v dlhom bazéne v Budapešti.
Dvadsiata druhá pozícia na 100 m znak a až tridsiata priečka na 100 m motýlik na augustových OH 2016 nekorešpondovali s riodejaneirskymi ambíciami Kataríny Listopadovej. Po Londýne 2012 to boli jej druhé hry v kariére a sama si uvedomovala, že atakovať postup do semifinálovej šestnástky bolo tentoraz v jej silách. Potrebovala však plávať na úrovni osobných rekordov, čo sa jej nepodarilo.

(https://sport.aktuality.sk)