Katka Listopadová sa na plaveckých majstrovstvách Európy v krátkom bazéne v dánskom Herningu (12. - 15. decembra) predstaví napokon iba v troch individuálnych disciplínach. "Z pôvodne piatich nahlásených škrtla krauliarsku stovku aj dvojstovku. Katka nastúpi aj na 4x50 m polohové preteky, jedinej slovenskej štafete na šampionáte," informoval po stredajšom popoludňajšom technickom mítingu manažér reprezentácie Ivan Šulek.
 Na 20-ročnú zverenku Dirka Langeho čakajú v Dánsku tri individuálne štarty: dve polohovky (100 a 200 m) a motýľkarska stovka. "Trúfam si najviac na stovke delfín aj stovke 'polohe'. Aj 200 m polohové preteky by som chcela zaplávať dobre, keďže na nej mám veľké rezervy, čo som si všimla na predchádzajúcich pretekoch," poznamenala Katka.
Členka banskobystrickej Dukly sa takisto ako Tomáš Klobučník pripravuje pod vedením spomenutého nemeckého odborníka Langeho a jeho slovenského asistenta Miroslava Machoviča v rakúskom Grazi. "Som tam veľmi spokojná, nemám naozaj nijaké výhrady. Bazén, všetky podmienky, tréner - úplne všetko je tam perfektné," dodala.
 Katka Listopadová bude členkou nedeľňajšej polohovkovej štafety SR, spolu s ňou sa v nej predstavia Baška Mišendová, Aďa Podmaníková a Mirka Syllabová.